Dilimizin, insanımızın ve Bayrağımızın olması gerektiğine inandığımız coğrafyalarda organizasyonlar kurarak, oryantasyon şartlarının minimalize eden, başarı oranımızı arttıran meslek ağırlıklı eğitim modelleri ortaya koyuyoruz.

Sürdürülebilir kalkınmanın ve uyanışın eğitimden geçtiğini biliyoruz. İhtiyarlayan Kıta Avrupasının genç, dinamik, eğitilmiş kadrolara ihtiyacının gün geçtikçe arttığını görüyor, eğitim dallarımızı ona göre planlıyoruz, çeşitliyoruz.

Birinci kuşak ülkelerde, kültür etkileme geçiş alanlarımızda sosyal kalkınma projeleri olarak geliştiriyoruz.

Bu farklı bir bakıştır. Eğitimin kendisine inovasyon uyguluyoruz. Hükümet politikalarımız da artık eğitenler; eğitilmeli modeline dönmeye, öğretilerimizi sorgulamaya sonunda başlanmıştır. 1945’te teslim olan Joponlar 1960 yılında gerileme ve kötülemelerindeki hatayı kendilerine “dayatılan” eğitim modellerinde bulmuşlar ve tüm insanlarını “geri çağırarak” Japon maneviyat kursuna tabi tutarak bugünkü başarı grafiklerini yakalamışlardır.

Öğreten ve öğrendiğini öğreten eğitim modelinin patenti Enderun’a aittir. Gençleri eğitirken sosyalleşmelerini, sorumluluk sahibi olmalarını iliklerine kadar geçiren bu sistem tekrar keşfimiz, yüzyıl olmamalıydı.

Biz eğitimi yeniden tanımlamak derken önceliklerimiz bunlardı.

Genç nüfus ve müteşebbis girişimci ruhları ile bu evlatlarımız bizim zenginliğimizdir, geleceğimizdir, onları yarınlara hazırlamak her ferdimizin boynunun borcudur.

Ticaretin eğitimine saygılıyız, fakat eğitimin ticaret olarak görülmesine hayır diyoruz. Bu inançlarla yolumuza devam ediyoruz.

Yalçın KOÇAK
Mütevelli Heyeti Başkanı

MİSYONUMUZ

Yalçın KOÇAK
Mütevelli Heyeti Başkanı

MERKEZ ADRES

Şenlikköy Mahallesi

Florya Asfaltı Çıkmazı, No:3, Kat:1

Bakırköy - Florya / İstanbul

info@balkanuniversity.org

Tel  : +90 212 424 61 80 pbx
Fax : +90 212 872 10 61

© 2017 BALKAN UNIVERSITY